Windows 7 jest mniej bezpieczny od Windows 10. Musicie przeprowadzić aktualizację

Powinniście zaktualizować Windows 7 do Windows 10 - przekonuje Microsoft twierdząc, że pozostając przy"siódemce" narażacie się na poważne niebezpieczeństwo.


Windows 7 vs. Windows 10

Do Windows 10 należy obecnie nieco ponad 20% rynku. Zdecydowanym liderem jest Windows 7, który jest 2,5x popularniejszy. Mając na uwadze, że "siódemka" będzie wspierana jeszcze przez 3 lata Microsoft zdecydował się na rozpoczęcie kampanii, która skłonić ma jej użytkowników do jak najszybszego przeprowadzenia aktualizacji.

Microsoft straszy użytkowników Windows 7

Rozpoczęta właśnie kampania polegała będzie w dużej mierze na straszeniu użytkowników Windows 7. Na niemieckim blogu Microsoft zamieściła właśnie wpis, w którym znajdziemy następujące fragmenty:

"Windows 7 oparty jest na przestarzałej architekturze bezpieczeństwa. Firmy i użytkownicy, którzy nie zdecydują się na przeprowadzenie w ciągu najbliższych trzech lat aktualizacji Windows 7 staną w obliczu ogromnych niebezpieczeństw"

Windows 7 jak Windows XP

Microsoft obawia się, że może mieć z Windows 7 podobny problem jak z Windows XP. Z pewnością nie osiągnie on aż takiej skali (Windows 10 jest zdecydowanie lepiej oceniany od Windows Vista i Windows 8), lecz na pewno spowoduje, że adaptacja Windows 10 będzie przebiegała znacznie wolniej niż chciałby Microsoft.