Windows 7 już w torrentach

Wczesna wersja testowa systemu operacyjnego Windows 7 krąży już w sieciach bezpośredniej wymiany plików. Microsoft pierwotnie udostępnił ją deweloperom w trakcie konferencji PDC.

Po wpisaniu w wyszukiwarki serwisów takich jak Mininova czy Pirate Bay hasła "Windows 7" otrzymujemy listę rezultatów, na której znajdziemy pliki .torrent z wersjami 32- i 64-bitowymi najnowszego systemu Microsoftu (build 6801).

Część użytkowników komentujących poszczególne torrenty w wymienionych serwisach odradza pobieranie tego buildu i zaleca, aby... poczekać na build 6933. Warto bowiem wspomnieć, że wersja 6801 została przez producenta rozdana uczestnikom Professional Developers Conference, ale pokazano też nowszy build 6933.

Windows 7 już w torrentach

Wczesna wersja testowa Windows 7 dostępna jest już w niektórych serwisach P2P

Pojawiały się też opinie użytkowników, którym udało się zainstalować build 6801 - niejaki renwda na forum Mininova pisze, że zainstalował OS na komputerze HP mini 2133. Jak informuje w dalszej części postu, w prawym dolnym rogu paska narzędzi widnieje informacja o testowym przeznaczeniu tego wydania, brak też możliwości instalacji jakiegokolwiek oprogramowania.

Wśród nowości, jakimi charakteryzować ma się najnowsza wersja Windows, znajdują się m.in.: funkcja "Libraries" (ang. biblioteki) - porządkuje dokumenty określonego typu w grupy; brak niektórych aplikacji, znanych z poprzednich wersji - w zamian użytkownik będzie mógł korzystać z modułów uruchamianych online; nowy sposób pracy z otwartymi oknami aplikacji; nowy pasek zadań; DirectAccess - zdalny dostęp do sieci lokalnej bez połączenia VPN; Problem Steps Recorder - zapisywanie czynności wykonywanych przez użytkownika na potrzeby użytku przez pomoc techniczną producenta.

Więcej informacji - Windows 7: pierwsze oficjalne informacje i zrzuty ekranu.