Windows 7 - nieoficjalne rozwiązanie buga blokującego wyłączenie systemu

Windows 7 otrzymał wczoraj aktualizację od Microsoftu, która pozwala zlikwidować bug związany z ciemnym tłem pulpitu. Jest jednak kolejny problem - system odmawia wyłączenia systemu. Pojawiło się jego nieoficjalne rozwiązanie.

Windows 7 nie ma już oficjalnego wsparcia - chociaż wczorajsza sytuacja pokazuje, że zdarzają się wyjątkowe sytuacje, w których Microsoft wypuszcza łatki. Wielu użytkowników raportuje problem, o którym producent nie miał pojęcia - otóż gdy chce się wyłączyć system, wyskakuje okienko błędu z informacją: Nie masz uprawnień do wyłączenia tego komputera. Nie ma jak na razie oficjalnej łatki, jednak jeden z użytkowników portalu Reddit, o pseudonimie dinil007, podał sposób rozwiązania tej sytuacji. Jego zdaniem, działa on na edycjach Windows 7: Professional, Ultimate oraz Enterprise.

Windows 7 - nieoficjalne rozwiązanie buga blokującego wyłączenie systemu

Jeśli problem występuje na Twoim systemie Windows 7, wykonaj następujące czynności:

  1. Wciśnij kombinację Windows + R
  2. W okienku wpisz Gpedit.msc
  3. Konfiguracja komputera\Ustawienia Systemu Windows\Ustawienia zabezpieczeń\Zasady lokalne\Opcje zabezpieczeń
  4. Kliknij dwukrotnie na Kontrola Konta Użytkownika, aby ustawić Włączony we wszystkich zezwoleniach Admina
  5. Otwórz cmd, wpisz gpupdate /force

W celu wprowadzenia poprawek system musi zostać zrestartowany. Ponieważ bug nadal blokuje zamykanie, wciśnij kombinację Windows + R, a następnie wpisz shutdown -r

Zobacz również:

  • Używasz Windows 7 lub Windows 8.1? To dobra wiadomość

Użytkownicy Windows 7 Home mogą spróbować zamknięcia poprzez kombinację klawuszy CTRL+ALT+DEL i wybranie odpowiedniej opcji zasilania (na dole po prawej). Inna opcja to Windows+L i wylogowanie się z konta, a następnie wyłącznie za pomocą opcji zasilania.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: