Windows 7 - pobieraj, kto żyw, limity tymczasowo zniesione

Z uwagi na wielkie zainteresowanie użytkowników, Microsoft zdecydował się czasowo znieść limit pobrań bety Windows 7 (początkowo system miał zostać udostępniony dla 2,5 mln. osób). Liczba internautów chcących pobrać publiczną wersję testową najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu była tak wielka, że wielu z nich, odwiedzających 9 i 10 stycznia witryny firmy mogło jedynie "podziwiać" puste strony lub komunikaty o błędzie 404.

W wyniku znacznego obciążenia infrastruktury, strony pozwalające początkowo na pobranie Windows 7 zostały zastąpione dokumentami informującymi, że pobieranie plików ISO z systemem będzie możliwe już "wkrótce". Co ciekawe, nawet gdy w witrynie pojawiał się komunikat "Server too busy", działały bezpośrednie odsyłacze do plików ISO.

Windows 7 - pobieraj, kto żyw, limity tymczasowo zniesione

Windows 7 beta

Brandon Le Blanc z Microsoftu na blogu Windows Team odniósł się do tych faktów w następujący sposób: "Dowiedzieliśmy się, że wielu z was chce wypróbować Windows 7 beta, w związku z czym zdecydowaliśmy się zdjąć początkowy limit 2,5 miliona [pobrań] publicznej bety na najbliższe dwa tygodnie (do 24 stycznia). W tym czasie uzyskacie dostęp do bety nawet gdy liczba jej pobrań przekroczy 2,5 miliona".

Windows 7 FAQ

Windows 7 w obecnej postaci i zgodnie z obietnicami producenta może być uruchomiony na każdym komputerze, zdolnym do udźwignięcia Visty. Do testowania systemu Microsoft zaleca konfiguracje pecetów oparte na procesorach co najmniej 1-gigahercowych (32- lub 64-bitowych) i 1 GB pamięci RAM, z dyskiem twardym z przewidzianymi 16 GB miejsca niezbędnego do instalacji "siódemki" oraz układem graficznym ze 128 MB pamięci. Wydania testowego Windows 7 (build 7000.0.081212-1400) można używać do 1 sierpnia 2009 r.

A ty - czy testowałeś już Windows 7 beta 1? Weż udział w sondzie serwisu PC World.