Windows 7 prześcignął XP!

Firma analityczna StatCounter przedstawiła najnowsze dane dotyczące popularności systemów operacyjnych na rynku amerykańskim. Wynika z nich, że dotychczasowy lider - Windows XP - został pokonany przez "siódemkę".

Od wielu lat na rynku amerykańskim rządził dziesięcioletni obecnie system Windows XP. Powoli jednak doganiał go następca Visty, czyli Windows 7. Jak wynika z najnowszych danych przedstawionych przez firmę analityczną StatCounter, w końcu mu się to udało! W ciągu pierwszych dziesięciu dni kwietnia średni dzienny udział "siódemki" osiągnął bowiem w USA poziom 32,2%, przy 30,7% XP, 19,5% Visty i 14,8% Mac OS.

Warto przy okazji przypomnieć, że w styczniu Microsoft poinformował o sprzedaniu ponad 300 milionów licencji Windows 7. Trzeba tutaj jednak podkreślić, że najnowszy system z rodziny Windows znacznie szybciej zdobywa rynek USA niż rynki innych krajów. Potwierdzają to ostatnie dane firmy StatCounter, z których wynika, że na świecie wciąż najpopularniejszym systemem pozostaje XP, do którego należy 46,8% rynku (Windows 7 - 31,5%).

Zobacz również:

  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 11? [31.08.2023]
  • Używasz Windows 7 lub Windows 8.1? To dobra wiadomość

Udział systemów operacyjnych w rynku polskim

W Polsce od dawna niepodzielnie rządził Windows XP. Nie inaczej jest też w tej chwili. Zgodnie z danymi zamieszczonymi w serwisie Ranking.pl, udział systemów operacyjnych na naszym rodzimym rynku przedstawia się następująco (pod uwagę wzięty został okres 28.03 - 03.04.2011 r.):

Windows XP - 58,09%

Windows 7 - 23,74%

Windows Vista - 15,51%

Jak widać, do systemów Microsoftu należy ponad 97% naszego rynku.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: