Windows 7 rekordowo popularny. Windows 10 tuż, tuż...

Windows 7 po raz pierwszy przekroczył 60-procentowy udział w rynku. Dzięki Windows 10.

Według Net Applications do systemu Windows 7 należy obecnie blisko 61% rynku (dane za czerwiec). W porównaniu do majowego wyniku zanotował więc znaczący wzrost o 3,2 punktu procentowego jednoznacznie potwierdzając, że to on od końca 2012 roku jest numerem jeden na świecie.

Windows 7 rekordowo popularny. Windows 10 tuż, tuż...

Rynek desktopowych systemów operacyjnych: Windows 7 "rządzi"

Drugie miejsce przypadło w udziale systemowi Windows 8.1, do którego należy 13,12% rynku, natomiast na trzecie spadł poczciwy staruszek Windows XP. Spadek z 3,57% do 2,90% zaliczył również Windows 8.

Zobacz również:

  • Duża zmiana w aktualizacjach systemów Windows
  • Jak odczytać klucz systemu Windows? [PORADNIK]
  • Microsoft oszalał? Windows 7... dostaje nowoczesną funkcję

Windows 10 kluczem do sukcesu Windows 7

Znaczący skok popularności Windows 7 zawdzięcza najprawdopodobniej systemowi Windows 10, który wkrótce będzie miał premierę. Część osób chcąc skorzystać z nowego OS-u Microsoftu postanowiło przy okazji zaoszczędzić całkiem ładną sumkę dzięki darmowej aktualizacji (mając też świadomość, że oba systemy mają podobne wymagania sprzętowe). Decyduje się więc na zakup w bardzo przystępnej cenie klucza do Windows 7 za pośrednictwem m.in. serwisów aukcyjnych (można znaleźć oferty już za 25 USD), który można użyć np. do aktywacji zainstalowanego wcześniej systemu.

W Polsce również jest to opłacalne. Klucz do Windows 7 Home Premium z DVD można kupić już za 150 zł. Windows 10 Home będzie prawdopodobnie kosztował w Europie 135 euro.