Windows 7 się starzeje. Używacie go na własne ryzyko

Windows 10 to bardziej bezpieczny system od starzejącego się Windows 7. Najwyższy czas na aktualizację - przekonuje przedstawiciel Microsoftu.

Dyrektor marketingu Microsoftu, Chris Capossela, udzielił interesującego wywiadu dla Windows Weekly. Nawiązał w nim do Windows 7 stwierdzając, że system ten jest już stary. Ostrzegł jednocześnie użytkowników, że korzystają z niego "na własne ryzyko" i czas najwyższy, aby zdecydowali się na przeprowadzenie darmowej aktualizacji do Windows 10, czyli bezpieczniejszego środowiska.

Ten wredny Windows 7...

Microsoft poinformował kilka dni temu z dumą, że system z Windows 10 pod koniec 2015 roku korzystało 200 milionów urządzeń (164 miliony to komputery i tablety). Wynik ten jest całkiem dobry, lecz nie bardzo dobry, ponieważ jak informuje Net Applications popularność "dziesiątki" nie rośnie tak szybko jak było to w przypadku Windows 7. To zaś oznacza, że Microsoft może mieć poważne obawy co do realizacji planu zakładającego, iż do 2017 roku Windows 10 będzie miał miliard aktywnych kopii. Od dawna różnymi sposobami (np. za pośrednictwem aplikacji "Uzyskaj system Windows 10") stara się więc skusić użytkowników Windows 7 do przeprowadzenia aktualizacji. Chyba po raz pierwszy postanowił jednak spróbować ich przestraszyć...