Windows 7 - światowa prapremiera w Polsce

W czasie konferencji technologicznej Microsoft Technology Summit 2009, organizowanej pod koniec września w Warszawie, będzie mieć miejsce światowa prapremiera systemów Windows 7 i Windows Server 2008 R2.

Tegoroczna, czwarta już, edycja konferencji Microsoft Technology Summit przypada na 29 i 30 września. Program imprezy przewiduje ok. 100 sesji i warsztatów z zakresu nowych technologii i rozwiązań Microsoftu - poprowadzą je przedstawiciele polskiego oddziału firmy oraz zaproszeni eksperci zagraniczni (łącznie 60 prelegentów).

Impreza skierowana jest do osób "zawodowo zajmujących się technologiami informatycznymi" oraz do osób "odpowiedzialnych za rozwój biznesu i pasjonatów nowych technologii". W ubiegłym roku zgromadziła 3 tys. gości.

Tematyka sesji podzielona jest na 13 obszarów tematycznych, w tym klienckie i serwerowe systemy operacyjne, wirtualizacja, bezpieczeństwo, cloud computing, komunikacja i współpraca, urządzenia mobilne). Ciekawie zapowiada się zwłaszcza prezentacja systemu operacyjnego Windows 7, który na MTS 2009 będzie mieć swoją światową prapremierę.

Sesje będą prowadzone z wykorzystaniem Windows 7 RTM, czyli gotowego systemu. Jak powiedział nam Piotr Kaniowski z Microsoftu, wciąż trwają ustalenia co do ostatecznej liczby i tematyki sesji. "Chcemy pokazać historię systemów Windows, zaprezentować jak wyglądały prace nad Windows 7, poruszyć tematykę przydatności Windows 7 dla małych i dużych przedsiębiorstw oraz pokazać, jak wygląda system od strony bezpieczeństwa, produktywności, zarządzania i integracji z Windows Server 2008 R2" - dodaje rzecznik koncernu.

Wciąż jeszcze można zarejestrować swój udział w konferencji. W zależności od terminu zgłoszenia za wejściówkę trzeba będzie zapłacić:

- 450 zł (do 14 lipca)

- 650 zł (15 lipca - 31 sierpnia)

- 1500 zł (1 - 7 września).

Więcej informacji: Microsoft Technology Summit 2009