Windows 7 traci na popularności wśród użytkowników Steam

Z najnowszej ankiety Valve wynika, że wśród użytkowników Steam Windows 7 traci na popularności, natomiast Windows 8 zyskuje.

Z przedstawionego przez Valve zestawienia wynika, że Windows 8 zainstalowany jest na komputerach 10,67% użytkowników Steam. W porównaniu do poprzednich danych odnotował on więc zauważalny wzrost popularności (luty: 9,63%).

Ankieta dotycząca systemów użytkowników Steam

Ankieta dotycząca systemów użytkowników Steam

Z udziałem na poziomie 68,51% samotnym liderem pozostaje wciąż Windows 7, chociaż w jego przypadku, co warto zauważyć, uwidoczniła się niewielka tendencja spadkowa (styczeń: 69,73%, luty: 69,31%).

Przyglądając się kolejnym notowanym systemom nie sposób też nie zauważyć, że wśród graczy wciąż bardzo popularny jest Windows XP. Co prawda udział tego 11-letniego staruszka zauważalnie maleje (styczeń: 10,05%, luty: 9,33%), lecz w dalszym ciągu jest na wysokim poziomie 8,72%.

Ponadto na uwagę zasługuje fakt, że uciekające punkty procentowe "siódemki" i XP nie przeszły tylko do Windows 8, lecz także do systemu Windows Vista (wzrost o 0,75 punktu procentowego).