Windows 7 w 2009 r.? Są kolejne przesłanki

Na jednym z blogów partnerskich szwedzkiego oddziału Microsoftu umieszczona została informacja, jakoby finalna wersja Windows 7 miałaby być gotowa już w trzecim kwartale br. Edycja RC (Release Candidate) natomiast ma zostać udostępniona już za trzy miesiące.

Prace nad nowym systemem trwają w najlepsze. Pierwsza beta Windows 7 okazała się być stabilnym buildem, który dodatkowo cechował się sporą wydajnością w stosunku do starszych "okien". Potwierdziły to nasze testy.

Czytaj też:

- Windows 7 - upgrade dla posiadaczy komputerów ASUS

- Windows 7 - upgrade dla posiadaczy komputerów Acer

- Windows 7 - upgrade dla posiadaczy komputerów Dell

- Windows 7 - upgrade dla posiadaczy komputerów Toshiba

Coraz więcej dowodów wskazuje na to, że Microsoft rzeczywiście wyda RTM Windows 7 jeszcze w tym roku. Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że gigant z Redmond zrezygnował z drugiej bety i upubliczni dopiero wersję RC. Oznacza to znaczny postęp pracy nad systemem. Dla przypomnienia - Vista miała dwie wersje beta oraz dwóch "kandydatów" na wersje finalne.

Ciekawa informacja znalazła się na jednym z blogów partnerskich Microsoftu (w j. szwedzkim), na MSDNie. Według informacji tam umieszczonych wersja RC Windows 7 zostanie upubliczniona już w kwietniu br. Natomiast w trzecim kwartale możemy spodziewać się już RTMa oraz dostępności edycji systemu dla firm (Professional, Ultimate). Podobnie rzecz miała się z Windows Vista, gdzie wersje korporacyjne przedsiębiorstwa mogły nabyć dwa miesiące przed użytkownikami domowymi.

Oficjalne stanowisko Microsoftu w tej sprawie brzmi: trzy lata po Viście. Przypominamy, że RTM następcy XP gotowy był już w listopadzie 2006 roku. W listopadzie br. upłynie właśnie trzy lata od premiery Visty dla firm.

Warto przeczytać: 7 powodów, aby pokochać Windows 7