Windows 7 w przedsprzedaży za 50 USD

26 czerwca w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie rusza przedsprzedaż nowego systemu operacyjnego firmy Microsoft. W ramach tej oferty Windows 7 Home Premium ma kosztować niecałe 50 USD. W lipcu przedsprzedaż Windows 7 ma ruszyć m.in. w Niemczech.

W amerykańskiej przedsprzedaży Windows 7 Home Premium ma kosztować 49,99 USD. Możliwy będzie również zakup Windows 7 w wersji Professional, której cenę ustalono na niecałe 100 USD. To o połowę mniej niż oficjalne cena obu wersji systemu. Przedsprzedaż ma trwać do 11 lipca. Od jutra z ograniczonej czasowo darmowej aktualizacji do Windows 7 będą mogli również skorzystać amerykańscy nabywcy nowych komputerów z preinstalowanym systemem Windows Vista. Rynkową premierę Windows 7 zaplanowano na 22 października br.

Według zapowiedzi w lipcu br. z podobnych ofert przedsprzedaży będą mogli skorzystać klienci z Francji, Niemiec i Wielkiej Brytanii. Nie wiadomo jednak, kiedy z podobnych ofert będą mogli skorzystać klienci koncernu z innych krajów. Według oficjalnego cennika w Unii Europejskiej Windows 7 w wersjach: Home Premium, Professional i Ultimate będzie kosztować odpowiednio: 119,99 euro, 285,99 euro i 299,99 euro. W Europie Windows 7 będzie sprzedawany bez przeglądarki internetowej.

W odróżnieniu od wcześniejszych wersji systemu Microsoft zamierza wprowadzić do sprzedaży zlokalizowane wersje Windows 7 równolegle w wielu krajów. Wedle zapowiedzi w podstawowych 14 wersjach językowych system do sprzedaży na całym świecie już 22 października. W ostatnim dniu października br. dostępne mają być już wszystkie wersje językowe.

Czytaj też:

Kwartalne przychody Microsoftu gorsze niż rok temu

Windows Server 2008 R2 w październiku

Windows 7 RC tylko do 15 sierpnia