Windows 7 w styczniu 2010?

Microsoft udostępni system operacyjny znany obecnie pod roboczą nazwą Windows 7 (następca Visty) w styczniu 2010 r. - poinformował w e-mailu wysłanym do klientów koncernu Bill Veghte, jeden z wiceprezesów firmy z Redmond.

Wiadomość zatytułowana jest "An Update on the Windows Roadmap" i zawiera uaktualnione informacje na temat planów produktowych Microsoftu na najbliższe lata. "Sygnalizowaliście nam, że oczekujecie bardziej regularnych, aktualnych informacji o planowanych przez nas premierach produktów" - wyjaśnia powód wysłania wiadomości Veghte.

Wiceprezes koncernu zadeklarował też, że obecnie najbardziej prawdopodobną datą premiery kolejnej wersji Windows - Windows 7 - jest styczeń 2010 r. (lub termin bardzo bliski temu). Stwierdzenie to było częścią akapitu, w którym wyjaśniano zasady wycofania z rynku systemu Windows XP (co nastąpić ma z końcem bieżącego miesiąca).

"Chcieliście wiedzieć m.in. czy wraz z premierą kolejnej wersji Windows będziecie mieli do czynienia z jakimiś problemami z kompatybilnością z obecnymi programami (podobnie, jak to było po premierze Visty)" - napisał Bill Veghte. Przedstawiciel Microsoftu wyjaśnił, że podczas prac nad Windows 7 developerzy koncernu wykorzystują te same technologie, które znalazły się w Viście - więc firmy, które teraz "przesiadły się" na następcę XP nie będą miały żadnych problemów z migracją do Windows 7. "Robimy wszystko, by migracja z Visty do Windows 7 była możliwe najłatwiejsza" - tłumaczył Veghte.