Windows 7 wciąż w sprzedaży. Microsoft zmienia zdanie

Microsoft po cichutku zmienił harmonogram prezentujący terminy zakończenia sprzedaży systemu Windows 7. Obecnie nie są one znane.

Kilka dni temu w Internecie pojawiły się doniesienia, z których wynikało, że Microsoft zgodnie z planem, czyli 30 października, zakończył sprzedaż detaliczną systemu Windows 7. W potwierdzającym to harmonogramie prezentującym cykle zakończenia sprzedaży poszczególnych wersji "okienek" mogliśmy również znaleźć informację, że "siódemka" będzie dostarczana wraz z nowymi komputerami do 30 października 2014 roku:

Windows 7 wciąż w sprzedaży. Microsoft zmienia zdanie

Windows 7 - stary harmonogram

Microsoft zmienia zdanie

Dla wszystkich, których zmartwiła ta informacja, mamy jednak przyjemne doniesienia. Wygląda bowiem na to, że Microsoft zmienił zdanie i po cichutku zaktualizował wspomniany harmonogram, który obecnie wygląda następująco:

Windows 7 wciąż w sprzedaży. Microsoft zmienia zdanie

Windows 7 - nowy harmonogram

Jak widzicie, obecnie przy pozycjach mówiących o zakończeniu sprzedaży detalicznej Windows 7 (wciąż jest dostępny w sklepach) oraz sprzedaży systemu wraz z nowymi komputerami pojawił się zwrot "do ustalenia".

Zobacz również:

  • Windows 11 uruchomisz z procesorami Kaby Lake. Intel dotrzymał słowa
  • Wygraj gry i akcesoria na Xbox Series X. Sprawdź, jak to zrobić
  • Steam ujawnia wyniki nowej ankiety. Windows 11 mocno do góry

Dlaczego Microsoft zmienił zdanie?

Być może dlatego, że obecnie na rynku dominuje właśnie Windows 7, natomiast popularność Windows 8/8.1 rośnie znacznie poniżej oczekiwań Microsoftu. Ponadto ponad 30% rynku wciąż należy do Windows XP i można się spodziewać, że wiele (większość?) liczących się z zakończeniem jego wsparcia firm planuje przejście nie do "ósemki", ale właśnie do siódemki.