Windows 7 - więcej szczegółów jesienią

Za niespełna dwa miesiące Microsoft udostępni wreszcie więcej informacji na temat tworzonego właśnie systemu Windows 7 - zapowiedzieli przedstawiciele koncernu. Z deklaracji Stevena Sinofsky'ego oraz Jona DeVaana wynika, że nowemu OS-owi poświęcone będą dwie jesienne konferencje Microsoftu - Professional Developers Conference (PDC) oraz Windows Hardware Engineering Conference (WinHEC).

"PDC i WinHEC będą pierwszymi ważnymi imprezami, na których oficjalnie podane zostaną konkretne, techniczne informacje na temat Windows 7" - napisali w nowym firmowym blogu Engineering Windows 7 Sinofsky i DeVaan (szefowie dwóch zespołów inżynierów, prowadzących prace nad nowym systemem).

Konferencje PDC odbędzie się pod koniec października (w dniach 26-29.10), zaś WinHEC tydzień później - 5-7 listopada 2008. Przedstawiciele Microsoftu zapowiedzieli też, że od teraz w blogu regularnie pojawiać się będą informacje na temat nowego systemu.

Na razie koncern z Redmond nie udostępnił zbyt wielu informacji na temat Windows 7. Wiadomo, że system będzie natywnie obsługiwał ekrany dotykowe i będzie ściśle zintegrowany z usługami webowymi. Z wypowiedzi przedstawicieli firmy wynika też, że będzie standardowo wyposażony w technologię wirtualizacyjną.