Windows 7 wkrótce z comiesięcznymi zbiorczymi aktualizacjami Monthly Rollups

Microsoft zacznie wkrótce dostarczać patche dla Windows 7, Windows 8.1, Windows Server 2008 i Server 2012 w postaci comiesięcznych paczek Monthly Rollups.

Microsoft poinformował, że od października rozpocznie dostawy comiesięcznych paczek aktualizacyjnych (Monthly Rollups) przeznaczonych przede wszystkim dla użytkowników komputerów pracujących pod kontrolą Windows 7 SP1 i Windows 8.1 (obejmie dostawami także systemy Windows Server 2008 R2, Windows Server 2012 i Windows Server 2012 R2). Będą one zawierały poprawki usuwające błędy wpływające negatywnie na bezpieczeństwo i pracę wspomnianych systemów. Nie wniosą jednak aktualizacji dla paczki Servicing Stack oraz Adobe Flash (mają być wydawane osobno).

Aktualizacje Monthly Rollups

Zestawy Monthly Rollups będą aktualizacjami zbiorczymi, co oznacza, że instalując najświeższą paczkę użytkownik Windows 7 będzie miał pewność, iż jego system jest w pełni zaktualizowany. Microsoft będzie przy tym stosował system, który zadba o to, aby pobierane były wyłącznie te składniki, które nie są jeszcze obecne w aktualizowanym systemie. To zaś oznacza, że użytkownik będzie pobierał na komputer mniejsze ilości danych.

"Decydując się na model zbiorczy zapewniamy bardziej spójne i uproszczone serwisowanie systemów Windows 7 SP1 i Windows 8.1" - zachwala nową politykę aktualizacyjną Microsoft.

Comiesięczne aktualizacje Monthly Rollups będą dostarczane za pośrednictwem usług Windows Update, Windows Server Update Services (WSUS), System Center Configuration Manager (SCCM) i Microsoft Update Catalog.

Aktualizacje bezpieczeństwa

Microsoft zapowiedział także, że również od października będzie udostępniał comiesięczne paczki, które będą zawierały wszystkie patche usuwające błędy. Ich dostawy będą realizowane za pośrednictwem Windows Server Update Services (WSUS), System Center Configuration Manager (SCCM) i Microsoft Update Catalog. Jak widzicie, z listy zniknęła usługa Windows Update.

Więcej informacji: Microsoft