Windows 7 - wsparcie dla nowego Edge tylko do 2021 roku

Odświeżone Edge zadebiutowało na wszystkich systemach Windows - od 7 wzwyż. Jednak posiadacze tego właśnie systemu będą cieszyć się przegladarką tylko do 15 lipca 2012 roku. A co dalej?

Microsoft miał dobry pomysł z przeniesieniem przeglądarki Edge na silnik Chromium. Szybko zdobyła sobie użytkowników, których było pod koniec marca 2020 roku więcej, niż osób korzystających z Firefoxa. Odświeżona wersja zadebiutowała 15 stycznia, a więc dzień po zakończeniu wsparcia dla Windows 7 (biznes może nadal z niego korzystać dzięki wydłużonemu wsparciu - ESU). I od razu pojawiło się pytanie - czy Edge dla Windows 7 będzie wspierane tak samo, jak dla Windows 10? Czy użytkownicy Windows 7 będą mogli aktualizować przeglądarkę do coraz nowszych wersji? Jak się okazało dzisiaj - nie. Microsoft podał, że wsparcie dla wydań Edge na Windows 7 oraz Windows Server 2008 R2 potrwa do 15 lipca 2021 roku.

Windows 7 - wsparcie dla nowego Edge tylko do 2021 roku

Nasza witryna w przeglądarce Edge

A co po tym terminie? Tu oczywiście pojawia się standardowa formułka producenta: "zalecane jest przejście na nowszy system operacyjny, jak Windows 10". Po tym czasie używanie przestarzałej przeglądarki będzie niebezpieczne ze względu na istniejące w niej luki, które zostaną zlikwidowane dla wydania pod Windows 10. Ponadto aby nadal korzystać z wbudowanego trybu Internet Explorera, będzie trzeba mieć wspomniane ESU. Bez niego - i idących za nim aktualizacji - również i w tym trybie przeglądarka będzie narażona na ataki.

Zobacz również:

  • Teams otrzyma zabezpieczenie... przeciwko Microsoftowi
  • R;pple - rozszerzenie przeglądarki zapobiegające samobójstwom
  • Windows 11 wprowadza przebudowaną aplikację Zdjęć

Źródło: Ghacks