Windows 7 - wyjątkowo pozytywne opinie dziennikarzy

Na blogu Microsoftu pojawiły się cytaty opisujące nadchodzące wydanie Windows 7. Fakt ich opublikowania może świadczyć, że po wysłuchiwaniu narzekań na Vistę, firma pożąda wręcz jakichkolwiek wypowiedzi chwalących najnowszą edycję systemu operacyjnego.

Choć Vista - przynajmniej teoretycznie - ciągle jeszcze stanowi podstawową ofertę Microsoftu dla użytkowników komputerów stacjonarnych, już przedwczoraj donosiliśmy o wstydliwym ukryciu jej oficjalnego bloga.

Teraz jeden z deweloperów Windows opublikował wypowiedzi dziennikarzy na temat Windows 7. Podkreślił wszak, że byli oni wyjątkowo krytyczni, a ich opinie są dla Microsoftu wyjątkowo cenne. I tak Ed Bott z ZDNet wyznał, że maszyna z systemem w ogóle nie sprawiała wrażenia, iż uruchomiono na niej oprogramowanie w wersji beta. Była nieznośnie szybka i niesamowicie cicha dzięki dyskowi SSD.

Windows 7 - szybki, dobry, stabilny

Peter Bright z portalu ArsTechnica podkreślał, że mimo niewielkich zmian we wnętrzu (Windows 7 to przerobiona Vista), modyfikacje interfejsu czynią z Windows 7 kolejne duże wydanie systemu.

Paul Thurrott, uważny tester wszystkich kolejnych wydań Windows, utrzymuje nawet, ze Windows 7 to właściwie wykonana Vista - dlatego jej miłośnicy powinni polubić system. Ci, którzy ją znienawidzili, mogą być zaskoczeni, jak bardzo deweloperzy Windows przemyśleli funkcje następcy XP i jakie zmiany wprowadzili, by system był lepszy.

Jason Brooks z eWeeka, który również testował Windows 7, podkreślił, że system zachowuje się bardzo stabilnie - jak kolejna beta albo wydanie RC.

Warto przeczytać: "Post PDC Keynote: What are people saying about Windows 7?"