Windows 7 zainstalowany na ponad 50% komputerów

Z najnowszych danych przedstawionych przez firmę analityczną StatCounter wynika, że z Windows 7 korzysta obecnie na świecie ponad 50% komputerów. Windows 8 wciąż nie jest ujmowany w zestawieniu...

Już od dłuższego czasu Windows 7 może się pochwalić tytułem najpopularniejszego systemu na świecie. Najnowsze statystyki firmy analitycznej StatCounter (obejmują okres dwóch pierwszych tygodni lutego) potwierdzają tylko, że promowany przez Microsoft Windows 8 będzie miał bardzo ciężko, aby wspiąć się na szczyt.

Z przedstawionych statystyk wynika, że Windows 7 zainstalowany jest obecnie na 52,6% komputerów na świecie tracąc jedynie według styczniowego notowania 0,36% udziału. Jego 11-letni poprzednik, czyli Windows XP (wciąż obrzydzany użytkownikom przez Microsoft) szybciej traci rynek (należy tutaj oczywiście pamiętać, że w kwietniu przyszłego roku nie będzie już wspierany) osiągając wynik 23,76%.

Pozostałe miejsca przedstawiają się następująco:

- Mac OS X: 7,54%

- Windows Vista: 6,47%

Wspomniana "ósemka" ze względu na swój mizerny udział w rynku nie została ujęta w zestawieniu. Z danych innej firmy analitycznej, Net Applications, dowiadujemy się jednak, że obecnie należy do niej nieco ponad 2% rynku.