Windows 7 zwiększy wydajność dysków SSD

Według producentów i analityków, nowy system operacyjny Microsoftu, Windows 7, znacznie zwiększy wydajność dysków SSD. Takie przynajmniej wnioski mają płynąć z prezentacji, jaką przedstawi Microsoft na najbliższej konferencji WinHEC (Windows Hardware Engineering Conference).

Na jednym z paneli zostanie przedstawiona ulepszona obsługa dysków SSD przez system Windows 7. Dowiemy się z niej również, że coraz większa sprzedaż systemów wyposażonych właśnie w takie dyski wymusza na Microsofcie zaoferowanie coraz lepszej jakości ich obsługi. Wykorzystanie pewnych komend standardu ATA umożliwi rozpoznawanie dysku SSD w inny sposób niż tradycyjnych dysków. Dzięki temu możliwe będzie zwiększenie prędkości zapisywania na nim danych.

Jim Handy, analityk z firmy Objective Analysis stwierdził, że 'dyski SSD nie zyskają zbyt dużej popularności, dopóki Windows nie zaoferuje ich obsługi na znacznie lepszym poziomie niż dotychczas. Do tej pory żaden system nie jest w stanie w pełni wykorzystać możliwości, jakie oferują takie dyski'.

Microsoft przedstawi również swój pomysł na 'projektowanie netbooków z pamięcią flash pod Windowsa 7'. Ma to umożliwić producentom takiego sprzętu wytworzenie pamięci, które byłyby niezawodne oraz miały dożywotnią gwarancję.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: