Windows 8.1: Microsoft potwierdza powrót przycisku Start i rozruch z klasycznym pulpitem

Microsoft poinformował oficjalnie, że wraz z aktualizacją Windows 8.1 przywróci przycisk Start. Ponadto możliwe będzie ręczne aktywowanie funkcji pozwalającej na rozruch systemu z klasycznym pulpitem.

Mający zapewnić nową jakość system Windows 8 nie został tak dobrze przyjęty, jak oczekiwał tego Microsoft. Niezadowoleni użytkownicy narzekali przede wszystkim na nowy interfejs oraz brak przycisku Start. Na początku maja szefowa działu finansowego giganta, Tami Reller, poinformowała jednak, że nadchodząca aktualizacja, czyli Windows 8.1, bazować będzie mocno na "dotychczasowych opiniach konsumentów". Nie chciała jednak odpowiedzieć na pytanie, czy można w związku z tym oczekiwać powrotu wspomnianego przycisku.

Dzisiaj wiemy już, że można, o czym oficjalnie poinformował Microsoft. Przycisk ten będzie się znajdował w tym samym miejscu co wcześniej, czyli w lewym dolnym rogu, co potwierdza poniższy zrzut ekranu:

Windows 8.1 z przyciskiem Start

Windows 8.1 z przyciskiem Start

Poniżej kilka kolejnych nowych informacji dotyczących Windows 8.1:

- możliwe będzie (po ręcznym aktywowaniu) uruchomienie systemu z klasycznym pulpitem

- ekran startowy będzie bardziej konfigurowalny (możliwe będzie np. ustawienie dowolnej tapety, jako tła)

- poprawiona zostanie komunikacja z chmurą

Więcej detali na temat Windows 8.1 poznamy już 26 czerwca podczas rozpoczęcia konferencji Microsoft Build Developer Conference 2013. Wówczas udostępniona ma też zostać jego wersja poglądowa.