Windows 8.1: Nowa wersja kafelkowej aplikacji Facebook

Nowa wersja aplikacji Facebook dla tabletów i komputerów z systemem Windows 8.1 wprowadza sporo nowości, co czyni ją jeszcze bardziej użyteczną. Najwyraźniej twórcy największego portalu społecznościowego świata po roku nieobecności na platformie Microsoftu zaczęli użytkowników traktować poważnie.

W połowie października informowaliśmy o udostępnieniu w sklepie Windows Store oficjalnej aplikacji portalu społecznościowego Facebook dla systemu Windows 8.1. Pierwsza wersja nie była idealna i brakowało jej kilku funkcji, ale twórcy aplikacji stale ją rozwijają. W najnowszej aktualizacji znalazło się kilka naprawdę przydatnych usprawnień.

Spore zmiany widać w obsłudze zdjęć, a fotografię udostępnianą na Facebooku można ustawić jako awatar w profilu Windows. W wiadomościach można natomiast wysyłać i pobierać z nich pliki oraz zdjęcia, a także zmienić zdjęcie profilowe w profilu na portalu wraz z cover photo. Miłym udogodnieniem jest także możliwość wyboru albumu, do którego trafi nowo dodana fotografia.

Windows 8.1: Nowa wersja kafelkowej aplikacji Facebook

Facebook Windows 8.1

Jedną z innych istotnych nowości jest dodanie możliwości oznaczania tagów, co wcześniej nie było możliwe - użytkownicy zmuszeni byli w tym celu otwierać stronę w przeglądarce. Udoskonalono też obsługę żywych kafelków. Poprawiono też inne niedoróbki i błędy, które trapiły poprzednią wersję.

Zobacz również:

  • Aplikacje i Gry na Androida za darmo. Sprawdź najciekawsze promocje! [7.12.2021]
  • W Messengerze podzielisz rachunek ze znajomymi!
  • Zuckerberg odpowiada na oskarżenia wobec Facebooka

Jeśli jeszcze nie korzystacie z aplikacji Facebook dla systemu Windows 8.1 możecie ją pobrać bezpośrednio ze sklepu z aplikacjami Windows Store.