Windows 8.1 Preview również jako obraz ISO, a nie tylko aktualizacja

Z doniesień pojawiających się na forum MyDigitalLife wynika, że Windows 8.1 Preview będzie także dostarczany, jako obraz ISO.

Wkrótce Microsoft udostępni wersję poglądową aktualizacji Windows 8.1, którą będzie można pobrać z poziomu Sklepu Windows. Co jednak z osobami, które chciałyby ją przetestować, ale nie dysponują sprzętem pracującym pod kontrolą "ósemki"? Z doniesień, które pojawiły się na forum MyDigitalLife wynika, że Microsoft pamięta o nich i szykuje niespodziankę w postaci obrazu ISO swojego nowego oprogramowania.

Jeżeli tak faktycznie będzie, z rozwiązania tego powinni być również zadowoleni użytkownicy, których język nie znalazł się w grupce 13 wspieranych języków przez Windows 8.1 Preview. Dlaczego? Tłumaczy to poniższy zapis Microsoftu:

"Jeżeli zainstalujesz Windows 8.1 Preview w innej wersji językowej niż ta, która jest na twoim PC, zachowasz jedynie swoje pliki, a nie aplikacje, lub ustawienia"

Na koniec warto dodać, że instalator nie będzie podobno pozwalał na skorzystanie z modułu tworzenia dodatkowej partycji rozruchowej. Pamiętać więc należy, żeby przygotować ją wcześniej.