Windows 8.1 Preview: wymagania systemowe i językowe

W Sieci pojawiły się informacje na temat wymagań systemowych aktualizacji Windows 8.1 Preview. Dodatkowo dowiadujemy się również, co nas czeka, jeżeli zainstalujemy ją na komputerze korzystającym z Windows 8 w innej wersji językowej.


Premiera poglądowej wersji aktualizacji Microsoft Windows 8.1 zbliża się wielkimi krokami (26 czerwca). Do tego czasu z pewnością w Sieci zdąży się jeszcze pojawić wiele interesujących informacji na jej temat. Jedne z ostatnich dotyczą wymagań systemowych oraz językowych.

Wymagania systemowe

Jak widać z zrzutów ekranu zamieszczonych na forum winclub.pl, wspomniane wymagania systemowe dla komputerów stacjonarnych i laptopów wyglądają następująco:

Windows 8.1 - wymagania systemowe

Windows 8.1 - wymagania systemowe

Dowiadujemy się też, że w przypadku Windows RT 8.1 Preview, tablet pracujący pod kontrolą Windows RT będzie musiał dysponować 10 gigabajtami wolnej przestrzeni dyskowej. Warto zauważyć, że jeżeli chodzi o 32-gigabajtowe modele Surface RT, może to sprawiać pewien problem, gdyż oferują one na pliki użytkownika zaledwie ok. 15 GB miejsca. Oznacza to więc, że jeżeli posiadasz taki sprzęt, zainstalowane na nim aplikacje, pliki i ustawienia nie mogą zajmować więcej niż 5 GB.

Język

Z udostępnionych slajdów wynika również, że Windows 8.1 Preview będzie wspierał kilka języków, wśród których nie ma niestety polskiego:

Windows 8.1 - obsługiwane języki

Windows 8.1 - obsługiwane języki

Co to oznacza?

"Jeżeli zainstalujesz Windows 8.1 Preview w innej wersji językowej niż ta, która jest na twoim PC, zachowasz jedynie swoje pliki, a nie aplikacje, lub ustawienia" - tłumaczy Microsoft.