Windows 8.1 Preview zaprezentowany. Wkrótce będzie dostępny do pobrania

Microsoft zaprezentował oficjalnie poglądową wersję Windows 8.1. Wkrótce można ją będzie pobierać i testować.

W centrum konferencyjnym Moscone w San Francisco zakończyła się właśnie prezentacja otwierająca konferencję Build. Jak też się można było spodziewać, Microsoft zaprezentował oficjalnie wersję poglądową aktualizacji dla Windows 8, czyli Windows 8.1 Preview.

Najżywszą reakcję zebranych podczas prezentacji, którą prowadziła Julie Larson-Green, wywołał przycisk Start oraz możliwość uruchomienia systemu z pominięciem kafelek, czyli bezpośrednio do pulpitu. Mogli oni także zobaczyć m.in:

- nowego klienta poczty

- funkcję pozwalającą na pracę na wielu ekranach i umieszczanie kilku aplikacji obok siebie

- przekazanie strony internetowej z IE 11 do aplikacji Xbox Music (na jej podstawie utworzy ona listę odtwarzania)

- funkcjonalność pozwalającą na przesłanie z Windows 8.1 obrazu na większy ekran za pośrednictwem konsoli Xbox One

Cykl wydawniczy, Sklep Windows, dotykowy Office

Steve Ballmer poświęcił chwilę na zachwalanie nowego cyklu wydawniczego Microsoftu, zgodnie z którym nowe wersje "okienek" powinny pojawiać się co roku. Podczas prezentacji aplikacji dowiedzieliśmy się natomiast, że w Sklepie Windows powinna się już w tym miesiącu pojawić 100-tysięczna pozycja. Ponadto zaprezentowana została wersja poglądowa Office'a, która została już w pełni przygotowana do współpracy z ekranami dotykowymi. Niestety żadne informacje na temat daty jej udostępnienia nie zostały podane.

Jak pobrać?

Windows 8.1 Preview, jak również Windows RT 8.1 Preview można będzie zainstalować za pośrednictwem Sklepu Windows Store. Wkrótce pojawi się także możliwość pobrania plików ISO.

Pamiętajcie, aby przed instalacją zapoznać się z sekcją FAQ. Przeczytacie tam bowiem np., że "Jeżeli zainstalujesz system Windows 8.1 Preview w innym języku niż aktualnie ustawiony na komputerze, możliwe będzie tylko zachowanie plików, nie zaś aplikacji i ustawień."

Więcej informacji o Windows 8.1 Preview tutaj.

Aktualizacja: 28 czerwca 2013 07:53

Pliki ISO są już dostępne do pobrania.