Windows 8.1 RTM oficjalnie udostępniony. Microsoft zmienił zdanie

Microsoft zmienił zdanie i poinformował o udostępnieniu systemu Windows 8.1 RTM dla uczestników programu MSDN i TechNet.

26 czerwca poznaliśmy poglądową wersję aktualizacji dla Windows 8, czyli Windows 8.1 Preview. Kilka tygodni później dowiedzieliśmy się natomiast, że osiągnęła ona status RTM (Release To Manufacturing; gotowy do produkcji) oraz, że zostanie wydana 17 października

Jednocześnie Microsoft zdecydował się na zaskakujący krok. Zapowiedział bowiem, że wbrew dotychczasowym praktykom twórcy aplikacji i przedsiębiorstwa z nim współpracujące w ramach programu MSDN lub TechNet nie otrzymają nowej wersji "okienek" wcześniej, lecz będą musieli poczekać do ich oficjalnej premiery.

To była błędna decyzja

Jak się jednak okazało, decyzja ta była błędna.

"W oparciu o informacje zwrotne pochodzące od Was i naszych partnerów mamy przyjemność ogłosić dostępnośc obecnych kompilacji Windows 8.1 i Windows 8.1 Pro RTM (a także Windows Server 2012 R2 RTM) dla deweloperów i profesjonalistów IT za pośrednictwem subskrypcji MSDN i TechNet. Obecna kompilacja Windows 8.1 Enterprise RTM zostanie udostępniona pod koniec tego miesiąca" - napisał na blogu Windows Brandon LeBlanc.

W kolejnym oświadczeniu Microsoft przyznał natomiast, że wcześniejsza decyzja, z której się właśnie wycofał, była "zbyt dużym wyzwaniem" dla deweloperów tworzących aplikacje oraz specjalistów IT przygotowujących się do wdrożenia nowych "okienek".

Na koniec warto dodać, że Microsoft udostępnił też Visual Studio 2013 Release Candidate.


Zobacz również