Windows 8.1 RTM oficjalnie zapowiedziany na sierpień

Szefowa działu finansowego w firmie Microsoft, Tami Reller, zapowiedziała, że Windows 8.1 osiągnie statut RTM w sierpniu.

26 czerwca Microsoft zaprezentował oficjalnie poglądową aktualizację dla Windows 8, czyli Windows 8.1 Preview. Do tej pory jednak nie mieliśmy żadnych oficjalnych informacji na temat jej premiery. Dzięki szefowej działu finansowego, Tami Reller, poznaliśmy jednak właśnie kilka istotnych szczegółów na ten temat. Podczas poniedziałkowej konferencji Worldwide Partner Conference zapowiedziała ona bowiem, że Windows 8.1 osiągnie status Release to Manufacturing (RTM, produkt gotowy do wydania) w sierpniu (potwierdziła tym samym wcześniejsze nieoficjalne doniesienia na ten temat). Dodatkowo przyznała, że do użytkowników trafi sześć tygodni później, co oznacza, że możemy go oczekiwać we wrześniu, lub październiku.

Na koniec warto dodać, że premierze Windows 8.1 towarzyszyć ma premiera wielu nowych urządzeń, w tym tabletów (również mniejszych, 7-calowych) i "hybryd", które mają być tak zaprojektowane, aby w pełni wykorzystać "wielkie wsparcie dotykowe" zaktualizowanych "okienek".