Windows 8.1 RTM: w Sieci dostępna jest już aktualizacja GA Rollup A

Windows 8.1 RTM doczekał się aktualizacji GA Rollup A. Można ją już znaleźć w serwisach pozwalających na wymianę plików.

Microsoft poinformował pod koniec sierpnia, że system Windows 8.1 osiągnął status RTM oraz, że zamiera wciąż nad nim pracować do czasu oficjalnej premiery, która będzie miała miejsce 18 października (17 października według naszego czasu).

Aktualizacja GA Rollup A

Kilka dni temu pojawiły się doniesienia, że Microsoft przygotował aktualizację dla Windows 8.1 RTM, którą nazwał GA Rollup A. Oczywiście tylko kwestią czasu było pojawienie się jej w serwisach pozwalających na wymianę plików.

Zobacz również:

  • Xbox Series X - gdzie kupić konsolę? Zestawienie najlepszych ofert [28.10.2021]
  • Windows 11 - nowy build integruje konto Microsoftu
  • Poprawki dla systemów Windows czyli październikowy Patch Tuesday

Aktualizacja GA Rollup A, która zostanie dołączona do mającego mieć premierę za kilka dni Windows 8.1, wnosi ze sobą poprawki różnych błędów i usprawnienia mające skutkować zwiększeniem wydajności. Dostępna jest w dwóch wersjach: 64-bitowej i 32-bitowej. Pierwsza "waży" ok. 230 MB, natomiast druga ok. 130 MB.

Internauci chwalą

Warto dodać, że GA Rollup A cieszy się dużym zainteresowaniem wśród internautów. Co więcej, z opinii wielu z nich wynika, że faktycznie pozytywnie wpływa na wydajność Windows 8.1.

Linki do aktualizacji znajdziecie np. tutaj.