Windows 8.1 Spring Update doczekał się wersji RTM

Microsoft zakończył już prace nad uaktualnieniem swojego systemu operacyjnego dla komputerów i tabletów. Windows 8.1 Spring Update uzyskał już status RTM. W przeciągu miesiąca nowa wersja oprogramowania giganta z Redmond powinna trafić też do końcowych użytkowników.

Aktualizacja systemu operacyjnego od Microsoftu Windows 8.1 Spring Update, którą wcześniej znaliśmy pod nazwą Windows 8.1 Update 1, powinna pojawić się już w kwietniu. Serwis The Verge donosi, powołując się na własne źródła, że Microsoft skończył już pracę nad nową edycją Windowsa. Powstała już wersja RTM systemu i pozostaje nam już tylko czekać na pojawienie się aktualizacji w usłudze Windows Update.

Microsoft nie potwierdził jeszcze oficjalnie informacji o ukończeniu prac nad Windows 8.1 Spring Update, ale biorąc pod uwagę nadchodzący termin oficjalnej premiery, informacje podane przez informatorów The Verge wyglądają na prawdziwe. Aktualizacji spodziewamy się już 8 kwietnia, co pokrywałoby się z podanym przez Microsoft terminem, czyli “wiosna 2014 roku”.

Zobacz również:

  • Poprawki dla systemów Windows czyli październikowy Patch Tuesday
Windows 8.1 Spring Update doczekał się wersji RTM

Windows 8.1 Spring Update będzie pierwszą dużą aktualizacją do wydanego w październiku ubiegłego roku systemu Microsoftu. Podobnie jak sam Windows 8.1, aktualizacja zostanie udostępniona bezpłatnie. Wprowadzone w niej nowości mają usprawnić obsługę interfejsu Modern UI za pomocą klawiatury i myszy, poprzez dodanie m.in. menu kontekstowego na ekranie z kafelkami. Pojawić ma się też możliwość przypinania aplikacji Modern UI do paska zadań na klasycznym pulpicie.