Windows 8.1 Update 1. Kolejne szczegóły dotyczące integracji Modern z pulpitem

Pierwsza duża aktualizacja systemu Windows 8.1 zbliża się wielkimi krokami. Do sieci trafiły kolejne zrzuty ekranu prezentujące interfejs kolejnego wydania systemu Microsoftu dla komputerów stacjonarnych, laptopów i tabletów. Znalazła się na nich przynajmniej jedna ciekawostka, która sugeruje zmianę podejścia Microsoftu do współpracy aplikacji ze Sklepu Windows z klasycznym pulpitem.

System Windows 8.1, czyli bezpłatna aktualizacja dla Windows 8, został wydany przez Microsoft w październiku zeszłego roku. Od tego czasu to wydanie doczekało się już kilku pomniejszych poprawek, ale pierwsza duża aktualizacja ma pojawić się w przeciągu kilku miesięcy. Już na początku stycznia wyciekły do sieci pierwsze zrzuty ekranu prezentujące uaktualnienie, o czym na łamach PC World już informowaliśmy.

Dzisiaj w internecie na stronie wzor.net pojawiła się kolejna porcja screenshotów prezentujących Windows 8.1 Update 1. Wedle wcześniejszych doniesień nie powinniśmy się spodziewać żadnych nowych funkcji, a jedynie poprawek błędów, ale z nowych screenów udostępnionych przez WZora można wyczytać jedną ciekawą rzecz dotyczącą współpracy aplikacji Modern z interfejsem klasycznego pulpitu.

Zobacz również:

  • Xbox Series X - gdzie kupić konsolę? Zestawienie najlepszych ofert [18.10.2021]
  • Poprawki dla systemów Windows czyli październikowy Patch Tuesday
Windows 8.1 Update 1. Kolejne szczegóły dotyczące integracji Modern z pulpitem

Jeden ze zrzutów ekranu prezentuje znane użytkownikom Windowsa menu Właściwości paska zadań i nawigacji. Znalazła się tutaj nowa linijka, która sugeruje możliwość przypinania do paska zadań na pulpicie aplikacji ze Sklepu Windows. Do tej pory dostęp do nich możliwy był wyłącznie po przejściu do trybu Modern UI. Obecnie można osiągnąć taki efekt przez aplikacje firm trzecich.

Oczywiście nie ma stuprocentowej pewności dotyczącej autentyczności tego konkretnego zrzutu ekranu. Nawet jeśli Microsoft testuje to rozwiązanie, to może się z niego w ostatniej chwili wycofać. Czy faktycznie firma Redmond zdecyduje się na zmiany dowiemy się dopiero za kilka miesięcy, gdy aktualizacja zostanie już udostępniona wszystkim zainteresowanym.

źródło: neowin.net