Windows 8.1 Update 1. Obraz systemu wyciekł już do internetu

Wyczekiwana aktualizacja systemu operacyjnego Microsoftu o nazwie Windows 8.1 Update 1 wyciekła już do sieci. Wraz z nią pojawiły się kolejne informacje dotyczące tego, czego możemy się po nowej wersji klasycznych okienek spodziewać.

Najnowszy Windows 8.1 od Microsoftu pojawił się w październiku zeszłego roku, a w pół roku od jego premiery ma pojawić się dla niego pierwszy service pack z prawdziwego zdarzenia. Aktualizacji o nazwie Windows 8.1 Update 1 spodziewamy się już w połowie marca. Do tej pory w sieci znaleźć można było nieco zrzutów ekranu, które rzekomo pochodziły z nowej aktualizacji. Nie zdradzały one jednak zbyt dużo.

Dziś pojawiła się natomiast informacja na portalu The Verge, którego redaktorzy zdobyli dostęp do wczesnej wersji obrazu nowej wersji systemu operacyjnego Microsoftu. Zmiany, tak jak można się było spodziewać, są wyłącznie kosmetyczne. Ucieszą jednak z pewnością osoby, które chcą korzystać z trybu Modern UI na komputerach bez ekranu dotykowego obsługiwanych klasycznie klawiaturą i myszą.

Zobacz również:

  • Poprawki dla systemów Windows czyli październikowy Patch Tuesday
Windows 8.1 Update 1. Obraz systemu wyciekł już do internetu

Jedną z nowości Windows 8.1 Update 1 ma być możliwość otwierania menu kontekstowego w trybie Modern UI. Pozwoli to na wywołanie podręcznej listy opcji po kliknięciu prawym przyciskiem, zamiast wysuwania się panelu z dołu ekranu. Oprócz tego w trybie Modern pojawiły się dwa nowe przyciski w prawym górnym rogu. Jest to wyszukiwarka i przycisk pozwalający na wyłączenie komputera.

Wygląda też na to, że potwierdzą się informacje o możliwości przypinania aplikacji z trybu Modern UI do paska zadań, ale nic nie wskazuje na to, by pojawiła się opcja otwierania ich w oknach. Miłym dodatkiem w Windows 8.1 Update 1, który ma zadebiutować już 11 marca 2014 toku, będzie również możliwość zamknięcia ich za pomocą kliknięcia bez konieczności wykonywania gestu myszą.