Windows 8.1 Update 1 domyślnie będzie omijał kafelkowy Modern UI

Pojawiły się kolejne informacje na temat nadchodzącego service packa dla ostatniego systemu operacyjnego Microsoftu dla komputerów i tabletów. Windows 8.1 Update 1, którego spodziewamy się już w marcu, ma jeszcze bardziej wycofać się z pomysłu Microsoftu na interfejs kafelkowy Modern UI. Znów po niemal dwóch latach jako główne środowisko pracy traktować klasyczny pulpit.

Windows 8, w którym głównym środowiskiem jest nowy, kafelkowy interfejs Modern UI nie został ciepło przyjęty przez użytkowników korzystających z oprogramowania Microsoftu na komputerach stacjonarnych. To, co dobrze sprawdza się na tabletach z ekranem dotykowym, niekoniecznie jest wygodne w kontroli za pomocą klawiatury i myszy na dużych monitorach. Mimo to Microsoft forsował swoje kafelki, a pulpit został nieco ukryty.

Aktualizacja do Windows 8.1 zmieniła kilka rzeczy i pozwoliła użytkownikom nie korzystającym z Modern UI ustawić jako główne środowisko pracy uruchamiane bezpośrednio po włączeniu komputera na pulpit. Pojawił się też z powrotem przycisk start, który został usunięty w Windows 8. Wygląda na to, że kolejna aktualizacja systemu Microsoftu ma jeszcze bardziej uszczęśliwić osoby, które przekładają nad kafelki klasyczny pulpit.

Windows 8.1 Update 1 domyślnie będzie omijał kafelkowy Modern UI

Na ostatnich zrzutach ekranu opublikowanych przez odpowiedzialną za poprzednie przecieki dotyczące aktualizacji Windows 8.1 Update 1 strony wzor.net pojawiły się nowe elementy interfejsu. Autor wpisu sugeruje przy tym, że system Windows nie tylko będzie pozwalał na zmianę środowiska, które zostanie uruchomione jako pierwsze, a od teraz domyślnie ładować będzie się właśnie pulpit.

Wedle strony wzor.net teraz to użytkownik będzie musiał wybrać kafelki jako główny interfejs, a nie na odwrót. Jeśli to się potwierdzi, będzie to znak, że nawet twórcy kafelków nie wierzą w ich sukces. Jak na razie wyraz temu dali klienci, którzy wykazują umiarkowane zainteresowanie tabletami i komputerami z nową wersją Windowsa.

źródło: wzor.net