Windows 8.1 Update 1 domyślnie będzie omijał kafelkowy Modern UI

Pojawiły się kolejne informacje na temat nadchodzącego service packa dla ostatniego systemu operacyjnego Microsoftu dla komputerów i tabletów. Windows 8.1 Update 1, którego spodziewamy się już w marcu, ma jeszcze bardziej wycofać się z pomysłu Microsoftu na interfejs kafelkowy Modern UI. Znów po niemal dwóch latach jako główne środowisko pracy traktować klasyczny pulpit.

Windows 8, w którym głównym środowiskiem jest nowy, kafelkowy interfejs Modern UI nie został ciepło przyjęty przez użytkowników korzystających z oprogramowania Microsoftu na komputerach stacjonarnych. To, co dobrze sprawdza się na tabletach z ekranem dotykowym, niekoniecznie jest wygodne w kontroli za pomocą klawiatury i myszy na dużych monitorach. Mimo to Microsoft forsował swoje kafelki, a pulpit został nieco ukryty.

Aktualizacja do Windows 8.1 zmieniła kilka rzeczy i pozwoliła użytkownikom nie korzystającym z Modern UI ustawić jako główne środowisko pracy uruchamiane bezpośrednio po włączeniu komputera na pulpit. Pojawił się też z powrotem przycisk start, który został usunięty w Windows 8. Wygląda na to, że kolejna aktualizacja systemu Microsoftu ma jeszcze bardziej uszczęśliwić osoby, które przekładają nad kafelki klasyczny pulpit.

Na ostatnich zrzutach ekranu opublikowanych przez odpowiedzialną za poprzednie przecieki dotyczące aktualizacji Windows 8.1 Update 1 strony wzor.net pojawiły się nowe elementy interfejsu. Autor wpisu sugeruje przy tym, że system Windows nie tylko będzie pozwalał na zmianę środowiska, które zostanie uruchomione jako pierwsze, a od teraz domyślnie ładować będzie się właśnie pulpit.

Wedle strony wzor.net teraz to użytkownik będzie musiał wybrać kafelki jako główny interfejs, a nie na odwrót. Jeśli to się potwierdzi, będzie to znak, że nawet twórcy kafelków nie wierzą w ich sukces. Jak na razie wyraz temu dali klienci, którzy wykazują umiarkowane zainteresowanie tabletami i komputerami z nową wersją Windowsa.

źródło: wzor.net