Windows 8.1 Update 1 - premiera 11 marca razem z Patch Tuesday. Mamy też kolejne zrzuty ekranu

W Sieci pojawiły się nowe doniesienia na temat dużej aktualizacji dla systemu Windows 8.1. Dodatkowo WZOR udostępnił kolejną paczkę screenshotów ujawniających jej nowe funkcje.

W październiku poprzedniego roku Microsoft udostępnił użytkownikom Windows 8 bezpłatną aktualizację Windows 8.1. Obecnie czekamy już jednak na aktualizację Windows 8.1 Update 1, która, jak wynika ze screenshotów na stronie wzor.net, zaoferuje możliwość przypinania do paska zadań na pulpicie aplikacji ze Sklepu Windows, czyli funkcję realizowaną do tej pory za pomocą aplikacji firm trzecich.

Windows 8.1 Update 1 - kolejne ważne doniesienia

Dzisiaj mam okazję zaprezentować Wam kolejne ważne doniesienia na temat wspomnianej aktualizacji. Pojawiły się one na łamach serwisu ZDNet. Ich autorka, Mary Jo Foley, opierając się na "dokładnym i zaufanym źródle" twierdzi, że Windows 8.1 Update 1 zostanie udostępniony dokładnie 11 marca. Warto zauważyć, że na ten dzień przypada również comiesięczna dostawa aktualizacji bezpieczeństwa Patch Tuesday. Być może więc uaktualnienie dla Windows 8.1 zostanie dostarczone wraz z nią za pośrednictwem usługi Windows Update.

Zobacz również:

  • Wszystko, co wiemy o układach Apple M1X i M2 [18.10.2021]
  • Xbox Series X - gdzie kupić konsolę? Zestawienie najlepszych ofert [18.10.2021]
  • Poprawki dla systemów Windows czyli październikowy Patch Tuesday

Foley twierdzi również, że Windows 8.1 Update 1 może przynieść ze sobą mniejsze wymagania dotyczące pamięci oraz miejsca na dysku, co pozwoliłoby instalować system Microsoftu na tanich małych tabletach.

Windows 8.1 Update 1 - kolejne zrzuty ekranu

Na koniec kolejne zrzuty ekranu z Windows 8.1 Update 1, które udostępnił właśnie WZOR:

Windows 8.1 Update 1 - premiera 11 marca razem z Patch Tuesday. Mamy też kolejne zrzuty ekranu

Windows 8.1 Update 1

Windows 8.1 Update 1 - premiera 11 marca razem z Patch Tuesday. Mamy też kolejne zrzuty ekranu

Windows 8.1 Update 1

Widzimy na nich wywoływane prawym przyciskiem myszy nowe menu zapewniające dostęp do dodatkowych opcji (zmiana rozmiaru kafelków, przypięcie aplikacji do pulpitu, odinstalowanie aplikacji) oraz umiejscowione w prawym górnym rogu przyciski wyłączania i wyszukiwania.