Windows 8.1 Update 1 także dla mniejszych urządzeń

Windows 8.1 Update 1 będzie przygotowany do pracy na "mniejszych urządzeniach", co może oznaczać, że Microsoft pracuje nad tabletem Surface Mini.

Windows 8.1 Update 1 to najnowsza aktualizacja Microsoftu, o której niestety obecnie nic jeszcze oficjalnie nie wiemy. Nieoficjalnie wiemy już jednak o niej sporo, ponieważ jej obraz wyciekł niedawno do Sieci. Możemy być też praktycznie pewni, że zostanie ona zaprezentowana podczas zbliżającej się kwietniowej konferencji BUILD 2014. Oczywiście zanim to nastąpi, będziemy świadkami wielu mniej, lub bardziej interesujących doniesień na jej temat.

Microsoft szykuje tablet Surface Mini

Autorem najświeższych jest Tami Reller, szefowa marketingu amerykańskiej firmy. Zapowiedziała ona, że produkt, który "czai za rogiem" przyniesie znaczne zmiany dla mniejszych tabletów. Oznaczać to więc może, że Windows 8.1 Update 1 zoptymalizowany został także do pracy na urządzeniach wyposażonych w niewielkie wyświetlacze, co zdaje się potwierdzać wcześniejsze spekulacje mówiące o pracach Microsoftu nad Surface Mini. Tablet ten miałby konkurować z tak popularnymi modelami jak Apple iPad mini i Google Nexus 7.

Zobacz również:

  • Windows 11: jak już teraz mieć Google Play Store?
  • Lista niebezpiecznych aplikacji na Android. Tych aplikacji nie instaluj! [25.10.2021]
  • Poprawki dla systemów Windows czyli październikowy Patch Tuesday