Windows 8.1 Update 2 ma pojawić się jeszcze w sierpniu

Przed premierą Windows Threshold obecna generacja systemu operacyjnego Microsoftu doczeka się jeszcze przynajmniej jednego większego uaktualnienia. Windows 8.1 Update 2 ma zadebiutować już niedługo, ale nie przyniesie rewolucji w kwestii interfejsu.

System operacyjny Windows 8.1 dostępny jest od blisko roku, a kilka miesięcy temu otrzymał dość spore uaktualnienie wnoszące wiele zmian w kwestii interfejsu. Microsoft wraz z premierą Windows 8.1 Update 1 wprowadził sporo zmian do Modern UI, które ułatwiają obsługę kafelkowego menu za pomocą klasycznej klawiatury i myszy.

Jest już praktycznie pewne, że Windows 8.1 doczeka się jeszcze jednej większej aktualizacji zanim pojawi się jego następca. Premiera uaktualnienia może mieć miejsce już za około 3 tygodnie. Wskazują na to zrzuty ekrany z dokumentacji rzekomo pochodzącej prosto od Microsoftu.

Z informacji przekazanych przez serwis neowin.net wynika, że Windows 8.1 Update 2 zadebiutuje już 12 sierpnia i zostanie udostępniony w ramach cyklicznego Patch Tuesday. Niestety, Windows 8.1 Update 2 nie wprowadzi najpewniej już żadnych zmian w kwestii interfejsu, a poprawki będą dotyczyć wyłącznie usprawnień kodu i poprawią stabilność systemu.

Firma Satya Nadelli większe zmiany planuje dopiero na przyszły rok, a użytkownikom do tego czasu muszą wystarczyć nowości z Windows 8.1 Update 2. W 2015 roku ma debiutować Windows Threshold, w którym powróci odświeżone Menu Start. Wszystko wskazuje też na to, że aplikacje napisane z myślą o Modern UI będzie można uruchamiać w oknach.