Windows 8.1 Update: macie jeszcze tydzień na instalację

Jeżeli korzystasz z komputera pracującego pod Windows 8.1 i nie zainstalowałeś jeszcze ostatniej aktualizacji powinieneś pamiętać, że jeżeli tego nie zrobisz wydana 13 maja paczka bezpieczeństwa Patch Tuesday ominie Cię z daleka.

Na początku kwietnia Microsoft rozpoczął dostawy aktualizacji Windows 8.1 Update przeznaczonej dla osób, która korzystają z systemu Windows 8.1. O tym co oferuje, możecie przeczytać tutaj.

Wraz z wydaniem wspomnianej aktualizacji dowiedzieliśmy się, że w przypadku użytkowników Windows 8.1 jest ona obowiązkowa:

"Oznacza to, że ci użytkownicy, którzy wybrali instalację aktualizacji ręcznie będą mieli 30 dni na zainstalowanie Windows 8.1 Update na urządzeniach z Windows 8.1. Po tym 30-dniowym oknie, począwszy od majowego zestawu Patch Tuesday, urządzenia z Windows 8.1 bez aktualizacji nie będą otrzymywały aktualizacji zabezpieczeń" - tłumaczył Microsoft w wydanym komunikacie.

Zobacz również:

  • Windows 11: łatka dla procesorów Ryzen już gotowa
  • Poprawki dla systemów Windows czyli październikowy Patch Tuesday

Oznacza to więc, że użytkownicy Windows 8.1 mają jeszcze tydzień na instalację Windows 8.1 Update, aby móc skorzystać z paczki bezpieczeństwa Patch Tuesday, która pojawi się dokładnie 13 maja. Ich dalszy upór przełoży się na pomijanie ich systemu przez kolejne aktualizacje bezpieczeństwa.

Inni nie mają tego problemu...

Warto zaznaczyć, że żadna inna platforma nie jest dotknięta takimi restrykcjami. Użytkownicy Windows Vista, Windows 7 i Windows 8 nie będą mieli problemu z pobraniem kolejnych paczek bezpieczeństwa Patch Tuesday.