Windows 8.1. W sieci pojawiły się screenshoty z kolejnej aktualizacji

Najnowsza wersja systemu operacyjnego Microsoftu została wydana w październiku zeszłego roku. Wygląda na to, że pierwszej dużej aktualizacji możemy się spodziewać już w przeciągu kilku miesięcy. W sieci pojawiły się nawet pierwsze zrzuty ekranowe prezentujące Windows 8.1 Update 1.

Windows 8.1 dostępny jest dopiero od kilku miesięcy, ale w pół roku po premierze ma pojawić się spora aktualizacja. Najpewniej nie będzie wprowadzała jednak nowych funkcji, a ma być wyłącznie Service Packiem. Obecność screenshotów w sieci wskazuje na to, że nowy build Windows 8.1 jest już w rękach osób spoza siedziby Microsoftu. Sam plik pozwalający na instalację nowej wersji nie jest jednak jeszcze dostępny.

Źródło odpowiedzialne za zrzuty ekranu sugeruje, że build może trafić do sieci 14 stycznia, ale nie należy traktować tego jako deklarację. Możliwe też, że taki wyciek będzie jedynym sposobem na to, aby zapoznać się z nową wersją Windows 8.1 przed premierą, ponieważ Microsoft nie ma planów udostępniania tym razem dla chętnych wersji preview. Beta testy prowadzone są tylko w przypadku dużych wydań, takich jak “ósemka” i jej następca.

Windows 8.1 to najnowszy system operacyjny giganta z Redmond łączący w sobie klasyczny pulpit i interfejs dotykowy Modern UI. Pojawił się on kilka miesięcy temu jako bezpłatna aktualizacja wydanej rok wcześniej ósemki. Pierwsza duża aktualizacja, którą będzie można pobrać najpewniej już w kwietniu również będzie darmowa.

źródło: neowin.net