Windows 8.1 bez wgranego Update 1 będzie aktualizowany jeszcze przez miesiąc

Microsoft zapowiedział, że użytkownicy korzystający z systemu Windows 8.1 będą zmuszeni do instalacji aktualizacji oznaczonej Update 1. W przeciwnym razie nie będą otrzymywali dłużej poprawek związanych z bezpieczeństwem. Gigant z Redmond przedłużył jednak o miesiąc wsparcie dla użytkowników, którzy jeszcze nie wgrali ostatniego dużego uaktualnienia.

Aktualizacja Windows 8.1 Update 1 pojawiła się jeszcze w kwietniu i dostępna jest bezpłatnie, ale nadal nie wszyscy użytkownicy ją zainstalowali na swoich komputerach, notebookach i tabletach. Aby nakłonić użytkowników do wgrania uaktualnienia firma z Redmond postanowiła nastraszyć użytkowników zaprzestaniem wydawania paczek z łatkami bezpieczeństwa dla ich maszyn, jeśli nie zainstalują oni aktualizacji Update 1.

Producent systemu Windows informował wielokrotnie swoich użytkowników, że w celu otrzymywania dalszych poprawek bezpieczeństwa muszą oni przed dniem 13 maja zainstalować uaktualnienie Windows 8.1 Update 1. Okazuje się jednak, że firma Satya Nadelli przedłużyła termin o kolejny miesiąc. Tym samym przez kolejne 30 dni aktualizacje bezpieczeństwa nadal będą wydawane, a użytkownicy mają tym samym czas na wgranie łatki do 10 czerwca bieżącego roku.

Zobacz również:

  • Windows 11: jak już teraz mieć Google Play Store?
  • Poprawki dla systemów Windows czyli październikowy Patch Tuesday
Windows 8.1 bez wgranego Update 1 będzie aktualizowany jeszcze przez miesiąc

Windows 8.1 Update 1 to pierwsze duże uaktualnienie najnowszej wersji systemu operacyjnego Microsoftu. Producent wprowadził w nim szereg usprawnień, w tym sporo uwagi poświęcił kafelkowemu interfejsowi Modern UI. Projektowany jest on głównie z myślą o obsłudze za pomocą dotyku, ale w nowej wersji dodano menu kontekstowe wywoływane prawym klawiszem myszy oraz wyświetlanie paska zadań przy pracy na kafelkowych aplikacjach.

źródło: blogs.windows.com