Windows 8.1 dostaje nowe skórki ze zdjęciami profesjonalnych fotografów

Windows 8.1 doczekał się kilka dni temu nowych tematów graficznych. Zostały one przygotowanie we współpracy z fotografami, którzy sami z siebie udostępnili Microsoftowi swoje prace pragnąć podzielić się nimi z szerszą publicznością.

Nowe tematy graficzne dla Windows 8.1 powstały dzięki projektowi Open Call. Uznani artyści, ale też zwykli użytkownicy internetu mogą podsyłać do Microsoftu zdjęcia i grafiki, a zespół odpowiedzialny za Open Call wybiera z nich te, które trafią do galerii personalizacji systemu operacyjnego firmy. Konkurencja jest całkiem spora, bo z wysłanych prac do pobrania ze stron producenta trafia wyłącznie około 5 procent z nich. Ze względu na sporą ilość prac i konieczność zatwierdzenia każdej może trwać nawet kilka miesięcy.

Teraz do galerii trafiło kolejne 9 prac od utalentowanych fotografów. Wszystkie można zobaczyć na blogu Microsoftu poświęconemu systemowi Windows 8.1, gdzie też można obejrzeć wszystkie zaakceptowane prace. Prezentują się one naprawdę bardzo dobrze i wielu użytkowników znajdzie w nich coś dla siebie. To, jak pobierać i dodawać tematy wyjaśnione jest na stronie firmy pod tym linkiem.

Zobacz również:

  • Poprawki dla systemów Windows czyli październikowy Patch Tuesday
Windows 8.1 dostaje nowe skórki ze zdjęciami profesjonalnych fotografów

Do tej pory w ramach akcji Open Call udostępniono ponad 120 tematów i 230 tapet stworzonych przez społeczność dla systemu Windows 8.1, a to dopiero początek. Oczywiście Microsoft nie musi zatwierdzić samodzielnie stworzonego tematu, żeby móc z niego korzystać na własnym komputerze, ale Open Call pozwala podzielić się efektami swojej pracy z innymi użytkownikami tego systemu z całego świata.