Windows 8.1: dzięki „Project Siena” każdy stworzy aplikację

Project Siena to interesująca aplikacja dla systemu Windows 8.1, dzięki której osoby nie mające pojęcia o programowaniu mogą stworzyć własne aplikacje Modern.

W Windows Store pojawiła się interesująca pozycja przeznaczona do pracy w systemie Windows 8.1 - pozwalająca na tworzenie prostych aplikacji wersja beta programu o kodowej nazwie Project Siena. Przydatny on jest w biznesowych zastosowaniach i skierowany do osób, które nie mają pojęcia o programowaniu.

"Obsługa aplikacji Siena jest tak prosta jak edycja dokumentu. Po prostu umieść swoje wizualizacje na obrazie. Możesz podłączyć je do swoich danych. Możesz odpowiednio dostosować wygląd i działanie aplikacji. Następnie jeżeli potrzebujesz specjalnej logiki i inteligencji piszesz niektóre wyrażenia jak w programie Excel. Możesz skorzystać ze swojej aplikacji natychmiast lub podzielić się nią z kolegami na całym świecie" - tłumaczy Microsoft.

Zobacz również:

  • Lista niebezpiecznych aplikacji na Android. Tych aplikacji nie instaluj! [22.10.2021]
  • Windows 11: historia aktualizacji [22.10.2021]
  • Recenzja: MSI Modern 14

Obsługa aplikacji Project Siena, która pozwala na tworzenie aplikacji w trybie Modern, sprowadza się więc w przypadku podstawowych zastosowań do tak prostych czynności jak dodawanie zdjęć i podpinanie ich pod odpowiednie źródła danych takie jak np. czytnik RSS. Jeżeli jednak chcemy czegoś więcej, możemy stworzyć nieco bardziej zaawansowany program dzięki "wyrażeniom jak w Excelu".

Aplikacja Project Siena jest darmowa i waży 3,4 MB. Więcej informacji na jej temat znajdziecie tutaj.