Windows 8.1 jest już dostępny i mogą go pobrać posiadacze poprzedniej wersji

Windows 8.1 to kolejna wersja systemu operacyjnego Microsoftu. Kilka tygodni temu nowy system został już przekazany partnerom, a na koniec października zapowiedziana była oficjalna premiera edycji dla konsumentów. Firma z Redmond dotrzymała słowa i pobieranie nowej wersji posiadacze Windowsa 8 mogą rozpocząć już teraz.

Microsoft w październiku 2012 roku zaprezentował rewolucyjny system Windows 8. Oprócz klasycznego pulpitu wprowadzono kafelkowy interfejs. Po roku firma udostępnia kolejną wersję swojego flagowego produktu, w którym nowy interfejs Modern UI został poprawiony, a na pulpit wrócił przycisk Start. Pojawiły się nowe rozmiary kafelków, a pod nimi można od teraz wykorzystać tapetę z pulpitu. Sporo zmian zachodzi też pod maską, a nowy system to nie tylko odświeżony wygląd, ale też wiele nowych funkcji, między innymi dotyczących bezpieczeństwa i skalowania obrazu.

Windows 8.1 jest już dostępny i mogą go pobrać posiadacze poprzedniej wersji

Windows 8.1

Osoby nie korzystające z interfejsu Modern UI mogą aktualizację łatwo przegapić. Nie będzie ona bowiem realizowana przez usługę Windows Update, a za pośrednictwem kafelkowego sklepu z aplikacjami. Aby pobrać Windows 8.1 posiadacze systemu Windows 8 powinni przejść do interfejsu kafelkowego i uruchomić Sklep. Po włączeniu się tej aplikacji będzie widać od razu informację o dostępnej aktualizacji. Teraz wystarczy w nią kliknąć i dalej podążać za instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Aktualizacja systemu do Windows 8.1 jest bezpłatna dla wszystkich posiadaczy systemu Windows 8. Jeśli ktoś planuje zakup nowych okienek może więc spokojnie zakupić zwykłą „ósemkę” i potem pobrać bezpłatną aktualizację. Jak na razie aktualizacja to jedyny sposób na uzyskanie dostępu do Windows 8.1, ale pełne wersje pudełkowe nowego systemu mają trafić do sklepów lada chwila.

Zobacz również:

  • Windows 11 kompilacja 22543 - pełna lista zmian i błędów
  • Używasz Windows 11? Zbliża się przełomowa aktualizacja! [27.01.2022]