Windows 8.1 jest nadzieją Microsoftu na wzrost sprzedaży komputerów

Windows 8 wprowadził nie tylko innowacyjny interfejs Modern UI, ale też wiele innych ciekawych zmian. Użytkownicy jednak nie polubili go tak samo jak poprzedniej wersji systemu operacyjnego Microsoftu oznaczonego cyfrą 7. Dużo wskazuje na to, że nadchodzący Windows 8.1 w końcu przekona do siebie klientów, a zapotrzebowanie na nowe komputery działające pod jego kontrolą jest większe, niż można było się spodziewać.

Dzisiaj jeśli chodzi o elektronikę na topie są nie notebooki, a urządzenia mobilne takie jak smartfony i tablety. To z pewnością nie jest komfortowa sytuacja dla twórców najpopularniejszego systemu operacyjnego dla laptopów i komputerów PC, którzy na rynku mobilnym radzą sobie kiepsko. Rozwiązaniem części problemów i stagnacji rynku komputerów osobistych ma być najnowszy Windows 8.1.

Producenci już teraz przygotowują się do wprowadzenia na sklepowe półki nowych modeli z najnowszą odsłoną okienek. Jak donosi serwis digitimes.com, spadek sprzedaży notebooków nareszcie hamuje, a w najbliższym czasie może nawet zanotować lepsze wyniki niż przez ostatnie kilka kwartałów. Sytuacja poprawia się zarówno w segmencie biznesowym, jak i konsumenckim, a wszystko za sprawą nadchodzącej nowej wersji systemu operacyjnego od Microsoftu o nazwie Windows 8.1.

Windows 8.1 jest nadzieją Microsoftu na wzrost sprzedaży komputerów

windows 8.1

Dla Microsoftu Windows 8.1 to kolejna szansa na przekonanie użytkowników do nowego kafelkowego interfejsu. Nowa wersja systemu wprowadza sporo zmian, które mają nową wersję systemu operacyjnego uczynić bardziej przyjazną. Nowa wersja systemu ma trafić do użytkowników już za półtora tygodnia, a posiadacze Windowsa 8 otrzymają system w formie bezpłatnej aktualizacji.

Zobacz również:

  • Xbox Series X/S - Microsoft zaprezentował nowe dyski. Znamy ceny
  • Można się rozejść - nawet 10-letnie komputery jednak z aktualizacjami Windows 11 [AKTUALIZACJA]