Windows 8.1 już od dzisiaj bez wsparcia Microsoftu

Użytkownicy Windows 8.1, którzy nie zdążyli zainstalować Windows 8.1 Update, zostaną pominięci przy dostawach dzisiejszej paczki aktualizacji Patch Tuesday.

Z początkiem kwietnia Microsoft rozpoczął dostawy aktualizacji Windows 8.1 Update przeznaczonej dla osób, które korzystają z systemu Windows 8.1 (więcej na jej temat znajdziecie tutaj). Wówczas dowiedzieliśmy się też, że jest ona obowiązkowa. Ci, którzy z niej nie zechcą skorzystać w ciągu 30 dni mieli być pominięci przy dostawach paczek bezpieczeństwa Patch Tuesday, począwszy od tej, która pojawić miała się 13 maja.

Dzisiaj mija nieprzekraczalny już termin

Okazało się jednak, że Microsoft zmienił zdanie i rozciągnął w czasie okienko obowiązkowej aktualizacji do nieprzekraczalnej już daty 10 czerwca (dla użytkowników biznesowych czas wydłużono do 12 sierpnia), który to dzień mamy właśnie dzisiaj. Jeżeli więc korzystasz z Windows 8.1 i chciałbyś, podobnie jak użytkownicy użytkownicy Windows Vista, Windows 7 i Windows 8, jak najszybciej otrzymać dzisiejszą paczkę bezpieczeństwa Patch Tuesday, powinieneś zaktualizować system. O tym jak to zrobić przeczytasz w udostępnionym przez Microsoft krótkim przewodniku.