Windows 8.1: najbliższa duża aktualizacja już w kwietniu

Zbliża się termin udostępnienia pierwszego dużego uaktualnienie systemu operacyjnego Windows 8.1. Użytkownicy najnowszej wersji oprogramowania Microsoftu dla komputerów i tabletów mogą spodziewać się monitu o dostępnej aktualizacji już w kwietniu.

Aktualizacja, która do tej pory w przeciekach funkcjonowała pod nazwą Windows 8.1 Update 1, określana jest przez sam Microsoft jako Windows 8.1 Spring Update. Koncern z Redmond zapowiedział, że faktycznie pracuje nad kompletem poprawek i zmian w swoim systemie operacyjnym. Jak donosi znany w microsoftowym środowisku Paul Thurrot, możliwość pobrania paczki z nowościami powinna pojawić się już 8 kwietnia tego roku. Jako ciekawostkę warto dodać, że tego dnia oficjalnie firma kończy wsparcie systemu Windows XP.

8 kwietnia aktualizacja ma być udostępniona dla osób, które już posiadają komputery z ostatnią wersją systemu Microsoftu. Mogą być to maszyny, gdzie Windows 8 lub 8.1 były zainstalowane fabrycznie, bądź na których system został wgrany ręcznie z kupionej w sklepie wersji Windows 8 lub 8.1 Box. Subskrybenci programu MSDN mają otrzymać dostęp do aktualizacji nieco wcześniej, ale nie będzie to duża przewaga.

Sam Microsoft jeszcze nie zapowiedział ani daty premiery aktualizacji Windows 8.1 Spring Update, ani nie wspominał oficjalnie o nowościach. Patrząc jednak na trafiające do sieci przecieki wiemy już, czego można się po niej spodziewać. Windows 8.1 Spring Update ma wnosić kolejne poprawki dotyczące integracji interfejsu klasycznego pulpitu i kafelków. Obsługa Modern UI projektowanego głównie z myślą o ekranach dotykowych za pomocą klawiatury i myszy ma być znacznie wygodniejsza.

źródło: cnet.com