Windows 8.1: najbliższa duża aktualizacja już w kwietniu

Zbliża się termin udostępnienia pierwszego dużego uaktualnienie systemu operacyjnego Windows 8.1. Użytkownicy najnowszej wersji oprogramowania Microsoftu dla komputerów i tabletów mogą spodziewać się monitu o dostępnej aktualizacji już w kwietniu.

Aktualizacja, która do tej pory w przeciekach funkcjonowała pod nazwą Windows 8.1 Update 1, określana jest przez sam Microsoft jako Windows 8.1 Spring Update. Koncern z Redmond zapowiedział, że faktycznie pracuje nad kompletem poprawek i zmian w swoim systemie operacyjnym. Jak donosi znany w microsoftowym środowisku Paul Thurrot, możliwość pobrania paczki z nowościami powinna pojawić się już 8 kwietnia tego roku. Jako ciekawostkę warto dodać, że tego dnia oficjalnie firma kończy wsparcie systemu Windows XP.

8 kwietnia aktualizacja ma być udostępniona dla osób, które już posiadają komputery z ostatnią wersją systemu Microsoftu. Mogą być to maszyny, gdzie Windows 8 lub 8.1 były zainstalowane fabrycznie, bądź na których system został wgrany ręcznie z kupionej w sklepie wersji Windows 8 lub 8.1 Box. Subskrybenci programu MSDN mają otrzymać dostęp do aktualizacji nieco wcześniej, ale nie będzie to duża przewaga.

Windows 8.1: najbliższa duża aktualizacja już w kwietniu

Sam Microsoft jeszcze nie zapowiedział ani daty premiery aktualizacji Windows 8.1 Spring Update, ani nie wspominał oficjalnie o nowościach. Patrząc jednak na trafiające do sieci przecieki wiemy już, czego można się po niej spodziewać. Windows 8.1 Spring Update ma wnosić kolejne poprawki dotyczące integracji interfejsu klasycznego pulpitu i kafelków. Obsługa Modern UI projektowanego głównie z myślą o ekranach dotykowych za pomocą klawiatury i myszy ma być znacznie wygodniejsza.

źródło: cnet.com