Windows 8.1 osiągnął status RTM

Windows 8.1 osiągnął status RTM, co oznacza, że jego kopie powędrowały do sprzętowych partnerów Microsoftu. Pozwoli im to na przygotowanie "okienkowych" gadżetów na oficjalną premierę aktualizacji.

Windows 8.1, czyli aktualizacja dla systemu Windows 8, został zaprezentowany oficjalnie 26 czerwca podczas konferencji Build 2013. Niedawno dowiedzieliśmy się, że jego premiery możemy oczekiwać 17 października, natomiast wcześniej słyszeliśmy o sierpniu w kontekście osiągnięcia statusu RTM (Release To Manufacturing; gotowy do produkcji). Dzisiaj wiemy już, że Microsoftowi udało się dotrzymać drugiego z tych terminów..

"Osiągnęliśmy ważny etap dla Windows i Microsoftu - w zaledwie 10 miesięcy po zapewnieniu śmiałej zmiany pokoleniowej w informatyce dzięki Windows 8, nasz zespół może z dumą podzielić się informacją, że rozpoczęliśmy dostawy systemu Windows 8.1 i Windows RT 8.1 dla naszych sprzętowych partnerów" - czytamy na blogu Windows.

Zobacz również:

  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 11? [31.08.2023]

Na koniec warto dodać, że w przeciwieństwie do wcześniej stosowanych przez Microsoft praktyk, w przypadku Windows 8.1 subskrybenci programów MSDN i TechNet, podobnie, jak zwykli konsumenci, będą musieli poczekać do dnia oficjalnnej premiery. 


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: