Windows 8.1: poznaj ponad 25 nowych funkcji, które może zaoferować

Jeden z pracowników Nokii pokusił się o porównanie plików systemowych Windows 8 i pojawiających się do tej pory w sieci kompilacji Windows 8.1. Na tej podstawie przygotował techniczny tekst, w którym omawia szereg nowych funkcji, które prawdopodobnie zaoferuje nadchodząca aktualizacja.

Justin Angel to inżynier pracujący dla Nokii, który pod koniec poprzedniego roku zaprezentował, jak zmodyfikować pobraną z Windows Store próbną wersję gry, aby magicznie przemieniła się w wersję pełną. Obecnie wziął na warsztat nadchodzącą aktualizację Windows 8.1 i zamieścił w Internecie długi wpis, w którym omawia ponad 25 oferowanych przez nią nowych funkcjonalności. Oto wybrane z nich:

- aplikacje Modern UI kontrolowane za pomocą głosu

- bazująca na geolokalizacji funkcja o nazwie "geofenced" pozwalająca na automatyczne uruchomienie wybranej aplikacji, gdy "okienkowy" tablet znajdzie się w określonym miejscu

- aplikacje Modern UI z funkcją text-to-speech, natywnym wsparciem dla wyświetlania plików PDF oraz wsparciem dla VPN (Wirtualna Sieć Prywatna)

- wsparcie dla wyświetlaczy ultra-HD "4K"

- wsparcie dla technologii HDR

Z pełną listą funkcji, które zdaniem Angela może zaoferować Windows 8.1, możecie zapoznać się tutaj. O tym, czy faktycznie zostaną one wprowadzone przez Microsoft przekonamy się już 26 czerwca (konferencja Microsoft Build Developer Conference 2013), kiedy to światło dzienne ujrzy publiczna wersja poglądowa aktualizacji.


Zobacz również