Windows 8.1 to najlepszy wybór dla użytkowników Windows XP

Windows 8.1 to zdaniem Microsoftu najlepszy wybór dla użytkowników, którzy wkrótce będą musieli porzucić system Windows XP.

Już w kwietniu przyszłego roku Microsoft przestanie wspierać system Windows XP. Problem w tym, że wciąż należy do niego ponad 30% rynku. Gigant nie ustaje więc w wysiłkach, aby przekonać użytkowników "staruszka" do porzucenia go na rzecz nowszych "okienek". Oczywiście jego zdaniem najlepszym wyborem będzie tutaj wydany niedawno Windows 8.1.

Microsoft rozpoczął kampanię, w której chwali rozwiązania, które niesie ze sobą wspomniany Windows 8.1. Zwraca tutaj przede wszystkim uwagę na większe bezpieczeństwo, które zapewniane jest m.in. przez zdalne usuwanie danych, lepszą obsługę funkcji biometrycznych, szeroko wdrożone szyfrowanie urządzeń, bezpieczniejszy Internet Explorer oraz systemy dbające o blokowanie złośliwego oprogramowania pochodzącego z różnych platform.

Zobacz również:

  • Windows 11 uruchomisz z procesorami Kaby Lake. Intel dotrzymał słowa
  • Jak odwrócić / jak obrócić ekran w komputerze z Windowsem? [PORANDIK]

"Te cechy w połączeniu z wbudowanymi w nowe urządzenia sprzętowymi rozwiązaniami dbającymi o bezpieczeństwo pomagają w zapewnieniu i utrzymaniu integralności urządzenia (UEFI - Secure Boot) oraz ochrony danych (TPM - Encryption). Zapewnia to klientom biznesowym dodatkową warstwę bezpieczeństwa, niedostępną na starszym sprzęcie" - przekonuje Microsoft zwracając dodatkowo uwagę na biznesowe cechy Windows 8.1, które mają pozwolić organizacjom i firmom na zwiększenie wydajności.

Windows 8.1 został wydany 18 października (u nas 17 października). Jest on oferowany za darmo dla użytkowników Windows 8. Pozostali mogą go kupić: Windows 8.1 - 90 euro, Windows 8.1 Pro - 150 euro.