Windows 8.1 to wg Microsoftu najlepszy wybór dla instytucji finansowych

Windows 8.1 jest już tuż za rogiem. Microsoft nie traci czasu i stara się na wszelkie sposoby zachwalać jego możliwości.

Windows 8.1 wkrótce pojawi się na rynku. Zdaniem Microsoftu stanowi on najlepszy wybór nie tylko dla zwykłego użytkownika, ale także dla firm i instytucji finansowych. Chcąc zachęcić te ostatnie gigant postanowił wykorzystać okazję, jaką stwarza rozpoczynająca się właśnie w Dubaju konferencja Sibos i za pośrednictwem swojego bloga zareklamował kluczowe w ich przypadku cechy nadchodzącej aktualizacji:

"Windows 8 został zbudowany, aby pomóc utrzymać pracownikom wysoką wydajność i komunikację podczas ich podróży. Windows 8.1 rozwija tę wizję i wprowadza nowe możliwości w zakresie zarządzania, mobilności, bezpieczeństwa i funkcji sieciowych"

Zaprojektowaliśmy Windows 8.1 mając na uwadze potrzeby przedsiębiorstw, aby zapewnić im, a w szczególności sektorom takim jak usługi finansowe, narzędzia do ochrony poufnych danych - w tym dane biometryczne do uwierzytelniania użytkownika, zdalne usuwanie danych biznesowych dla urządzeń BYOD i obsługę szyfrowania dla wszystkich urządzeń z Windows 8.1"

Windows 8.1 zostanie udostępniony 17 października. Użytkownicy Windows 8 otrzymają go w postaci darmowej aktualizacji. Subskrybenci programów MSDN i TechNet już mogą go testować. Oczywiście od jakiegoś czasu w Sieci bez problemu można też znaleźć jego nieoficjalną wersję RTM.