Windows 8.1 w nowym filmie na YouTube. Widać nareszcie, jak działa "magiczny" przycisk Start

W Sieci pojawił się interesujący film prezentujący działanie przycisku Start, który ma powrócić do "okienek" wraz z aktualizacją Windows 8.1.

Wraz z wprowadzeniem na rynek systemu Windows 8 wielu użytkowników narzekało na usunięcie przycisku Start. Z czasem, gdy wiadomo już było, że nadchodzi Windows 8.1 (kodowa nazwa Blue), szefowa działu finansowego w firmie Microsoft, Tami Reller, poinformowała, że nowa aktualizacja będzie oferowała zmiany "bazujące na opiniach konsumentów". Oczywiście wielu z posiadaczy "ósemki" miało nadzieję, że miała ona tutaj przede wszystkim na myśli powrót wspomnianego przycisku, co też Microsoft z końcem maja oficjalnie potwierdził.

Na pojawiających się zrzutach ekranu wyraźnie było widać, że przycisk, chociaż zmieni swój wygląd, nadal znajdował się będzie w lewym dolnym rogu:

Windows 8.1 z przyciskiem Start

Windows 8.1 z przyciskiem Start

Nie do końca wiadomo jednak było, jak będzie on działał. Nawet w pierwszym oficjalnym filmie, jaki przygotował gigant, ta kwestia została pominięta:

Czyżby więc nie było się czym specjalnie chwalić? Niestety chyba tak, co potwierdza poniższy film z YouTube o wiele mówiącym tytule "Hands on Windows 8.1 - Start Button WTF" (przepraszam za język autora):

Jak widać, kliknięcie w przycisk Start nie rozwija znanego z wcześniejszych "okienek" menu, lecz przenosi nas do ekranu startowego, który, co jednak warto podkreślić, ma pozwalać według Microsoftu na większą personalizację niż to miało miejsce w przypadku Windows 8.