Windows 8.1: wersja RTM gotowa w sierpniu, ogólna dostęponość zaplanowana na październik

W Sieci pojawiły się kolejne nieoficjalne informacje na temat aktualizacji Windows 8.1, które prezentują plan wydawniczy Microsoftu.

W przyszłym tygodniu, dokładnie 26 czerwca, rozpocznie się konferencja Microsoft Build Developer Conference, podczas której zaprezentowana zostanie poglądowa wersja Windows 8.1. Od miesięcy pojawiają się niepotwierdzone oraz oficjalne informacje na temat tej aktualizacji, z których najświeższe znajdujemy na winforum.eu.

Jeden z użytkowników forum zamieścił link do zdjęcia przedstawiającego plan wydawniczy Windows 8.1, z którego wynika, że wersji RTM powinniśmy oczekiwać w sierpniu, natomiast ogólne udostępnienie (GA - general availability) zaplanowane zostało na październik.

Zobacz również:

  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 11? [31.08.2023]
  • Używasz Windows 7 lub Windows 8.1? To dobra wiadomość

Oczywiście do informacji tych należy podchodzić ostrożnie, szczególnie, że z zaprezentowanej grafiki wynika, iż w maju udostępniona miała być wersja DP (czyli Windows 8.1 Developer Preview), a jak wiemy nic takiego nie miało miejsca. Warto jednak zauważyć, że pozostałe terminy wydań pokrywają się z wcześniejszymi nieoficjalnymi doniesieniami wspominającymi o październiku i wersji RTM mającej ujrzeć światło dzienne dwa miesiące po wersji Preview.

Na koniec jeszcze jedno interesujące zdjęcie, które zamieścił ten sam użytkownik, i które prezentować ma "ekran ładowania w Windows 8.1 Beta":

Windows 8.1: wersja RTM gotowa w sierpniu, ogólna dostęponość zaplanowana na październik

Ekran ładowania Windows 8.1 Beta


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: