Windows 8.1 with Bing to nie darmowy, ale tani system OEM z ograniczeniami

System Windows 8.1 with Bing nie będzie darmowy. Oferowany będzie partnerom OEM Microsoftu za niewielką opłatę licencyjną.

Na początku tego tygodnia pojawiły się spekulacje na temat systemu o nazwie "Windows 8.1 with Bing”, który w postaci zrzutów ekranu zagościł tydzień wcześniej na blogu Wzor.net. Wynikało z nich, że Microsoft szykuje system, który miałby być oferowany konsumentom za darmo. Dzisiaj mamy kolejne, bardziej wiarygodne informacje na ten temat, dzięki którym wiemy, że amerykańska firma nie ma takich planów. Ma za to inne, które również prezentują się interesująco. Poznaliśmy je dzięki zestawowi narzędzi Windows Assessment and Deployment Kit dla Windows 8.1 (wiosna 2014), który wyciekł do Sieci.

Wspomniane plany wyglądają następująco:

- Windows 8.1 with Bing to system bazujący na mającej wkrótce pojawić się aktualizacji Windows 8.1 Update 1

- Windows 8.1 with Bing przeznaczony będzie dla partnerów OEM Microsoftu. Ma cechować się niską opłatą licencyjną i ma znaleźć zastosowanie w najtańszych "okienkowych" urządzeniach

- w przypadku urządzeń z Windows 8.1 with Bing domyślna przeglądarka Internet Explorer będzie miała domyślnie ustawioną wyszukiwarkę Bing

- producent urządzenia nie będzie mógł zmienić tych ustawień

Czy oznacza to więc, że użytkownik będzie skazany na przeglądarkę i wyszukiwarkę Microsoftu? Nie. Użytkownik końcowy będzie mógł bez problemu samemu zdecydować, czy chce przy nich pozostać, czy też sięgnąć po alternatywne rozwiązania konkurencji.